נוער

גן הילדים של מורשת אברהם – ירושלים

גן הילדים קהילת מורשת אברהם פועל בקבוצה רב גילאית המונה כשלושים ילדים בגילאי שנתיים עד ארבע ,וממוקם ביחד עם בית הכנסת המסורתי. בגן
נמצאים בכל יום בין ארבעה לחמישה אנשי צוות, הדבר  מאפשר מפגש אישי ואינטימי עם הילדים   במהלך היום.

הפדגוגיה החינוכית בגן מושתת על אמונה בחינוך ערכי ומשמעותי המתקיים בתוך קהילה ואיתה.

מעגלי ההתייחסות של הילדים כוללים:צוות חינוכי,משפחות הילדים ,קהילה ומעטפת חינוך לערכי היהדות  ברוח תלי ( תגבור לימודי יהדות) .למרות המבנה ההטרוגני של מעגלים אלו קרי:משפחות דתיות וחילוניות,צוות חינוכי הכולל נשים וגברים מרקעים שונים ,קהילה מסורתית והתייחסות פלורליסטית ליהדות הרי שמבנה זה מייצר גשר הרמוני בין המרכיבים השונים.הפרקטיקה החינוכית מפגישה בין תוכנית לימודים קנונית  המבוססת על ציר הזמן היהודי (תפילת בוקר,קבלת שבת והבדלה,ראש חודש ומועדי ישראל)אל מול תוכנית לימודים ספונטנית ,אותה מזמנים הילדים.המפגש בין  הקנוני והספונטני מוליד מקום שלישי שהוא המרחב המחבר בין כולנו.

כמנהלת הגן מזה שש עשרה שנים אני אחראית על כל מרכיבי המרחב הפדגוגי והאישי בגן

ומתאמת בין מרכיבי מעגלי ההתייחסות  למעלה.

אני  מאמינה בהקניית ערכים קולקטיבים המתבססים על ערכים ומשמעות מחד ,ומקשר אינטימי בין  חברי צוות  ההוראה והילדים מאידך.מאמינה , בניית בית ומקום בו לכל אחד מהילדים מרחב התפתחות אישי לצמיחה וגדילה.

עפרה מאור – אדר תשע"

למידע נוסף והרשמה, אנא צרו קשר עם המשרד של קמא: 02-673-7183 או במייל mavraham(a)zahav.net.il.

תפילות ילדים

תפילות ילדים לגילאי 2-7
תפילה נמרצת זו הנערכת בקהילת מורשת אברהם כל יום שבת בבוקר הינה חווייה תפילתית המשלבת תפילות עם שירים המלווים בסיפורים, תנועה ומשחקים. הילדים נעזרים בסידור מיוחד המיועד לגילם. הילדים מצטרפים לסיום התפילה המרכזית כדי לשיר את "שיר הכבוד" ו"אדון עולם".
התפילות נערכות בשבת בבוקר בשעה 10.15 למעלה בכיתת גן הילדים מצד שמאל.

תפילות ילדים לגילאי 8-12
התפילה הזאת מתקיימת כל יום שבת בבוקר והיא מיועדת להשתתפותם הפעילה של הילדים בהבנת התפילות ובניהולן. שיחות ומשחקים הם חלק מהחווייה, שמטרתם לחנך את הילדים בדבר פרשת השבוע, תפילות ספיציפיות, מנהגי החגים ועוד, כדי להרגיל אותם להרגיש בנוח עם החיים הקהילתיים ובמיוחד, בתוך מסגרת בית הכנסת.

התפילות נערכות בשבת בבוקר בשעה 10.00 בבית המדרש.

חזון נוע"ם

(“דרכיה דרכי נוע"ם וכל נתיבותיה שלום" (משלי ג, י"ז

​נוע"ם היא תנועת הנוער )גילאים 8-18) של התנועה המסורתית, המהווה מסגרת חברתית שבה מתקיים תהליך חינוכי בלתי פורמלי לילדים ולבני נוער.אנו מטפחים מעורבות ומנהיגות נוער בתנועה המסורתית ובחברה הישראלית. פעילי נוע"ם מהווים מעצבי חברה ותרבות במטרה לתקן עולם ולקדם צדק חברתי במדינת ישראל.

אנו פועלים להעמקת השייכות היהודית על ידי שיח פתוח, לימוד מעמיק וחוויה משמעותית, תוך

שמירה על גישה פלורליסטית ומכבדת. אנו פועלים להגשמת ערכי התנועה ובהם: ציונות, אהבת הארץ, שירות משמעותי בצה"ל,
קליטת עלייה, סולידאריות ושיתוף עם יהדות התפוצות, שמירה על הטבע ועל איכות הסביבה, פלורליזם, שמירה על כבוד האדם.

קהילת מורשת אברהם היא ביתו של סניף נוע"ם, תלפ"ז. ילדי השכונה והאזור נפגשים בכל שבוע במבנה הקהילה בימי שלישי בין 17:00-18:30 לפעילויות התנועה. חברי הסניף משתתפים גם במפעלים ארציים של תנועת הנוער – שבתונים, טיול פסח, טיול סוכות ומחנה קיץ. להצטרפות לנוע"ם למידע  נוסף אנא צרו קשר עם נתנאל בטלפון: 055-664-1437 במייל: noar.talpaz(a)gmail.com, ובקרו באתר של נוע"ם www.noamist.org .