חגים וארועים

חברים וחברות שלום,
היה זה עונג לחגוג את תחילתה של השנה החדשה בקהילת מורשת אברהם על כל חבריה, עם המשפחות המורחבות והאורחים הרבים. אנו מצפים לראותכם לאורך כל  השנה.

ברצוני לשתף אתכם את הפניה המרגשת והמרשימה שנטלי מנדלסון הגישה ערב יום כיפור. כאשר תקראו תרגישו גאווה בקהילתנו ואני מקווה שתקבל השראה לתרום בעצמכם בדרך כזו או אחרת לקמא ולתכניותיה.
נשמח לשמוע מכם, הנכם מוזמנים ליצור עימי קשר, אלקסיס סילברמן, יו"ר, (alexis.silverman@gmail.com) ובמשרדנו (02-6737183, mavraham@zahav.net.il) במידה ותרצו להתעדכן בנעשה בקהילה, להתנדב או לתרום.

שבוע טוב

אלקסיס סילברמן

שלום, וגמר חתימה טובה. שמי נטלי מנדלסון, ואני חברת הקהילה.

בערב יום כיפור אנחנו רואים, ושמחים לראות, הרבה אנשים—חברי הקהילה היקרים וגם רבים שנמצאים אולי בפעם הראשונה.

לחדשים, ברור מיד מה שונה אצלינו. המחזור והתפילות הם מסורתיים, סטנדרטים, לגמרי, אך יושבות כאן ביחד משפחות—אבא, אמא, וילדים—וזה דבר נפלא. הערב זה פחות בולט, אך יש כאן גם השתתפות מלאה של נשים, כשליחות ציבור וכקורות תורה והפטרה. ויש כאן מגוון של גילאים ושפות וסגנונות חיים (אם אפשר להגיד) שמעשיר את הקהילה כולה—קהילה שקיימת כבר 40 שנה.

אך מורשת אברהם היא הרבה יותר מבית תפילה.

אנחנו גם גן ילדים, למעלה, שפועל כבר 16 שנה בהן מאות ילדים זכו לטיפול וחינוך איכותיים.

אנחנו גם בית של תנועת נוער, למטה. NOAM היא תנועת הנוער של התנועה המסורתית, וקבוצת NOAM תלפ"ז נפגשת לפעיולויות כאן פעמיים בשבוע.

אנחנו גם אוסף של ועדות, שאולי הכי חשובה מהן היא ועדת חסד, שדואגת להושיט עזרה, ולגייס עזרה בשעת הצורך (ארוחות, הסעה, ביקורים ועוד),.

אנחנו גם יודעים לשמוח—בחגיגות ואירועים מכל סוג—מסיבות, תערוכות, הרצאות, וסרטים.

ואנחנו גם בית חם, מכל הבחינות, אך בעיקר בתוכנית בשם זה, בית חם, שנולדה כאן לפני 19 שנה. בית חם היא תוכנית של שעתיים וחצי כל שבוע שמעניקה ארוחה חמה ועזרה בלימודים לילדי השכונה הזאת שזקוקים מאוד לעזרה זו. לילדים אלה יש עול כפול: קושי רב בלימודים ובהרגלי לימוד, ובעיות גם בבית.

בערך 25 ילדים משני בתי ספר, ממלכתי וממלכתי/דתי—עם הורים מאטיופיה וממדינות חבר העמים, ומהארץ—יושבים עם חונכים מתנדבים, מבית ספר תיכון תל"י והשנה ממכינה קדם צבאית שממוקמת כאן בשכונה.

כבר 19 שנה בית חם קיים, ורוב השנים האלה הוא מנוהל על-ידי חברתינו רחל ליאור. אני, כאחד המתנדבים יכולה לתת לכם התרשמויות מהתוכנית, אך עדיף להשמיע שלושה קטעים קצרים ממכתבים:

מאבא של אחד הילדים:

אתם הכוח שמניע את החברה, בשילוב של המון עשייה, חוכמה ורוח עשירה. אתם ההוכחה לכך שיש אנשים מסוג אחר. את ההשקעה והנתינה לא ניתן לתמחר. תודה מכל הלב.

מבוגרת התוכנית, אחרי 4 שנות השתתפות:

תודה שכל שנה ושנה התבגרתי יותר בזכותכם. תודה שנתתם לי את הזכות להכיר חברים חדשים. תודה שגם כשהייתי עצובה דאגתם לי. תודה שהפכתם אותי לאחריאית.

ומחונכת, אחרי 3 שנות התנדבות:

נהנתי מאוד להגיע לבית חם בכל יום שני, והרגשתי שם כל-כך נאהבת. החניכים נהגו לקפוץ עלי כשהגעתי, וראיתי את האור בעניים שלהם. אין לי ספק שהמסגרת של בית חם הייתה מאוד משמעותית עבורי.

מורשת אברהם, וכל מה שהיא עושה עבור חבריה ועבור הקהילה שסובבת לה, תלוייה לגמרי בתמיכה של אנשים שמאמינים שכל הפעילויות שהזכרתי, וגם אלה שלא,ראויות לתמיכה. אני מבקשת לציין, במיחד לחברי הקהילה, שקרן רחל, היוזמת ומקור הממון העיקרי של בית חם, סיימה את פעילותיה, והמוסד שתרמה ארוחות הצהוריים הפסיקה לעשות זאת. אז הצורך לתמיכה הוא מידי וקריטי.

תעזרו למורשת אברהם להמשיך בדרכה. קחו את המעטפה שניתנה לכם. תסמנו את רמת התמיכה שמתאימה לכם, ותשלשלו את המעטפה לתוך הקופסה בחוץ. אם שמך לא מופיע במעטפה, תגשו לשולחן בכניסה, קחו דף מידע על הקהילה, ותצרו קשר איתנו אחרי יום כיפור.

כפי שכתוב בפסכים סד: אין סומכין על נס. תודה, וגמר חתימה טובה.